Pomoc státu snadno a rychle ?

  • 2020-04-24
  • AKTUALITY

Pomoc státu snadno a rychle ?

V posledních týdnech velmi úzce spolupracujeme s klienty, abychom jim pomohli dosáhnout na úlevy či podpory, které pro ně stát v současné těžké situaci připravil.

Pomalu máme první vlaštovky. Poměrně bezproblémově funguje ošetřovné, některé OSVČ už dostali pětadvacítku. Zde fungují formulářová podání hodně bezproblémově a operativně, takže se „jen“ čeká, než na Vás přijde řada. 

Podpora z programu Antivirus - to je delší procedura. Formuláře a podmínky jejich automatického zpracování se měnily i několikrát denně, narazili jsme na změnu formuláře mezi podáním a načtením i na problematiku nemožnosti počátečních nul v IČ a „chyby“ hned byly na světě. Chybějící náležitost nelze doplnit samostatnou zprávou či upřesněním v telefonické komunikaci, takže podnikatele čeká dost dlouhá výměna datových zpráv. My se naštěstí pod tímto náporem na rozdíl od úředníků nehroutíme a jsme tu abychom tu dlouhou cestu trpělivě procházeli s Vámi. A daří se to, první registrace smluv už jsou na světě. Teď čekáme na informace, jak rychle dorazí konečně podpora a jak dopadne problematika zaměstnanec = jednatel.

Ani úvěry z programu Covid nejsou moc operativní a jejich vyčerpání do deseti minut motivuje některé naše klienty řešit úvěry raději se svou bankou, kde sice zaplatí nějaký úrok, ale pomoc je na cestě rychleji než záchrana od státu. A co náhrada škod? Zvlášť ve vazbě na dnešní rozhodnutí soudu čekáme nabídku, s níž vláda přijde. A když nepřijde – účetnictví výši škod, třeba až pro soudní řízení, přeci vyčíslit umí!

Napište nám